3 روش افزودن کد css به وردپرس

3 روش برای افزودن css به وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا قوی میباشد که تقریبا هر نوع طراحی را میتوانید با استفاده از ابزار ها و افزونه های جانبی پیاده سازی کنید. اما ممکن است بخواهید بخشی از سایت را تغییر دهید که قالب ها افزونه های وردپرس برای آن گزینه ای ندارند. پس شما باید دستی اینکار را انجام دهید.

در این مقاله بطور خلاصه روش های افزودن کد های css به وردپرس را توضیح میدهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

افزودن css به وردپرس و بدون افزونه

وردپرس این امکان را به شما میدهد که بتوانید کد های css سفارشی خود را وارد کنید و در تمامی صفحات برای شما اعمال کند. این ساده ترین روش برای افزودن کد های سی اس اس به یک سایت وردپرسی است که میتوانید بدون نصب افزونه انجام دهید.

برای اینکار کافیست از بخش نمایش روی گزینه سفارشی سازی کلیک کنید:

افزودن کد css به وردپرس
افزودن کد css به وردپرس

سپس از سمت راست صفحه ای که باز شد، روی گزینه css اضافی کلیک کنید:

css-اضافی-در-وردپرس
css-اضافی-در-وردپرس

در ادامه میتوانید کد های css خود را وارد کنید.

 

افزودن css به وردپرس از طریق افزونه های جانبی

افزونه های مختلفی برای افزودن کد های css به وردپرس وجود دارد که شما میتوانید حتی کد های js را نیز در آنها اضافه کنید. و کد های خود را مدیریت کنید.

بهترین افزونه هایی که میتوانید استفاده کنید را در ادامه معرفی میکنیم :

افزونه Simple Custom CSS

بعد از نصب این افزونه یک گزینه به اسم  Custom CSS در زیر منو نمایش ظاهر میشود که میتوانید css خود را در آنجا اضافه کنید.

 

افزودن css به وردپرس با المنتور

اگر از صفحه ساز المنتور استفاده میکنید، نیازی نیست افزونه های جانبی نصب کنید. المنتور روش های مختلفی را برای افزودن css به وردپرس شما ارائه میدهد که میتوانید روش مناسب خود را انتخاب کنید:

افزودن کد css به وردپرس در المنتور از روش کد های سفارشی

اگر میخواهید بصورت حرفه ای کد های خود را به سایت وردپرسی اضافه کنید، کافیست از منوی وردپرس وارد بخش المنتور شوید و گزینه کد سفارشی را کلیک کنید

کد سفارشی در المنتور
کد سفارشی در المنتور

از این بخش میتوانید کد های خود را دسته بندی کنید و بگویید هر کد در چه مکان هایی قرار بگیرد. در بخش کد های سفارشی المنتور میتوانید css و js بنویسید.

افزودن css به وردپرس در المنتور از روش المان ها

در المنتور هر المان یک تب پیشرفته دارد که میتوانید در انتهای آن بخش کد های css خود را وارد کنید.حواستان باشد که اگر المان را حذف کنید، کد های شما نیز حذف میشود. پس اگر استایل شما برای چندین المان است، باید کد خود را در همان صفحه اجرا کنید. اما اگر کد استایل شما برای یک المان خاص است میتوانید از این روش اقدام کنید.

 

نکته مهم و حرفه ای برای وارد کردن کد های css به سایت وردپرسی

اگر کد شما برای یک صفحه است، باید از روشی کد خود را اضافه کنید که فقط در همان صفحه اجرا شود و اگر کد خود را سراسری قرار دهید و در تمام سایت اجرا شود اما فقط برای یک صفحه قصد داشتید استفاده کنید، سایت شما سنگین میشود و باعث کاهش سرعت سایتتان نیز میشود.

 

مشاهده آموزش افزودن کد css به سایت وردپرسی و المنتور در یوتیوب ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *